Pred več kot dvajsetimi leti, natančneje maja 1998, so podjetja Novartis Agro, Bayer Pharma, BASF Slovenija, Dow AgroSciences, Hoechst Schering AgrEvo, Karsia Dutovlje, Rhone Poulenc Agro, Zeneca International in Agroruše ustanovili združenje proizvajalcev, distributerjev in zastopnikov fitofarmacevtskih sredstev GIZ Fitofarmacije, da aktivno zastopa interese slovenske industrije FFS. GIZ Fitoframacije, ki danes šteje petnajst članov, je del evropskega krovnega druženja proizvajalcev in distributerjev FFS, Crop Life Europe (CLE), preko nje pa tudi svetovnega združenja Crop life international (CLI).
V imenu članic se zavzemamo za sodobno in moderno kmetijsko tehnologijo, ki temelji na inovacijah in trajnostnem razvoju ter varuje zdravje ljudi in okolje. Prizadevamo si za uvajanje takšne zakonodaje in politike o varni zaščiti rastlin, ki je podprta z znanstvenimi dognanji. Med pomembna področja našega transparentnega delovanja sodi tudi varovanje intelektualne lastnine naših članov. Tematik s katerimi se GIZ ukvarjaje veliko in njihovo število se povečuje skladno z izzivi industrije.
Prvo leto je bila glavna pozornost usmerjena k davku na FFS. Člani so hitro spoznali, da lahko združenje pomembno prispeva k reševanju izzivov povezanih s postopki registracije, ostankov v pitni vodi, poda pripombe na zakon o zdravstvenem varstvu rastlin, na razvrščanje kemikalij v skupine strupenosti ter na monitoring v hrani in vodi. Že leta 2000 so bile glavne teme varnostni listi, pravilnik o odpadni embalaži ter zbiranje podatkov o prodaji FFS, ki je še danes ena od pomembnih nalog GIZ-a.
Leta 2003 se je GIZ-u pridružila Renata Fras Peterlin, ki je skrbela za njegovo delovanje tako v smislu operativnih zadev, kot tudi odlična strokovna vodja vse do upokojitve konec leta 2021. GIZ se je pod njenim upravljanjem aktivno vključil v reševanje različne problematike, njen trud je bil izjemen na področju zbiranja odpadne embalaže in odpadnih FFS, boju proti ponaredkom in vzporednemu trgovanju s FFS, bila je članica več delovnih skupin, kjer je pokazala odlično sodelovanje z različnimi deležniki, kot so Kmetijska zbornica, kmetijsko svetovalna služba, Uprava za varno hrano, Urad za kemikalije, Univerza v Ljubljani in Mariboru in drugimi. Aktivno je sodelovala pri pripravi Nacionalnega akcijskega plana, pri problematiki hormonskih motilcev, ukrepih KOPOP. Zadnji odmeven projekt je bil za varovanje voda TOPPS, ki je v sodelovanju s prof. dr. Mariom Lešnikom omogočil prenos znanja do končnih uporabnikov. Predvsem pa smo ji hvaležni za organizacijo in izvedbo številnih delavnic o varni rabi FFS, pripravi številnih materialov o varni in pravilni rabi FFS ter da je bila vedno pripravljena za številne sestanke z odločevalci, intervjuje, nastope na TV, z namenom pomagati slovenskemu kmetijstvu do boljših pogojev delovanja in večje učinkovitosti na eni strani in pridelave več kvalitetne in domače hrane za slovenske potrošnike na drugi strani.